Coachingowy styl pracy HR. Warsztat profesjonalnego coacha. Metody i narzędzia coachingowe w praktyce HR.- ONLINE

972,00

TERMIN: 05.12.2023

ILOŚĆ DNI: 1

GODZ. 09-15:00

FORMA: warsztat

ZAPIS NA SZKOLENIE:   FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

szkolenie zakończone otrzymaniem certyfikatu przez uczestnika

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?

  • Rozwiniesz kompetencje profesjonalnego coacha w oparciu o standardy międzynarodowej organizacji ICF
  • Dowiesz się jak zaprojektować i wdrożyć skuteczny proces coachingu
  • Poznasz warunki prowadzenia dobrego coachingu
  • Dowiesz się jak pracować wykorzystując metody coachingowe
  • Będziesz umiał sformułować dobry cel do pracy coachingowej
  • Dowiesz się jak stworzyć dobre fundamenty relacji coachingowej z klientem
  • Poznasz modele prowadzenia rozmowy coachingowej
  • Poznasz narzędzia związane z pracą na wartościach i przekonaniach
  • Dowiesz się, jak wzmacniać potencjał biznesu/ kadry kierowniczej w coachingu
  • Poznasz najlepsze praktyki w zakresie usamodzielniania pracowników poprzez narzędzia coachingowe

OTRZYMASZ:

Skrypt szkoleniowy z najważniejszymi zagadnieniami poruszanymi podczas szkolenia oraz narzędziami do pracy coachingowej (format pdf do pobrania z platformy e-learningowej)

METODY PRACY:

Szkolenie jest prowadzone metodą warsztatową wspomaganą wykładem. Metody interaktywne w postaci pracy z przykładami, ćwiczenia praktyczne oraz panel dyskusyjny- sesja pytań i odpowiedzi pozwolą nabytą wiedzę przełożyć bezpośrednio po szkoleniu na praktykę zawodową.

DLA KOGO?

Szkolenie jest adresowane do pracowników działów personalnych, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę i kompetencje w obszarze coachingu.

Poszerzony program prowadzenia procesu coachingowego skierowany jest do osób, które są zainteresowane tematyką coachingu i chciałyby wykorzystywać narzędzia coachingowe w pracy specjalisty HR, HR Managera lub HR Business Partnera.

Zapraszamy na kurs osoby, które szczególnie widzą użyteczność metody coachingowej
w codziennej pracy zawodowej, jak również we współpracy z biznesem.

RAMOWY PROGRAM SZKOLENIA:

1.Istota i cel coachingu – od stylu pracy po organizację procesu coachingowego

  • Kompetencje profesjonalnego coacha
  • Struktura sesji i pierwsze spotkanie
  • Proces coachingowy a styl pracy coachingowej
  • Dla kogo tak, a dla kogo coaching nie będzie dobrą metodą
  • Obszary pracy coachingowej

2.Warunki dobrego coachingu

  • Fundamenty relacji coachingowej - dobry kontakt i uważne słuchanie
  • Nastrój, samopoczucie, poziom satysfakcji - czyli gotowość klienta do coachingu
  • DNA motywacyjne klienta. Praca na wartościach
  • Motywowanie klienta do pracy własnej i osiągnięcia celu
  • Perspektywa klienta. Przekonania o sobie i o świecie
  • Cykl życia uczenia się ludzi dorosłych Kolba
  • Przekraczanie strefy komfortu czyli rozwój, zmiana i przekraczanie własnych ograniczeń

3. Metody i narzędzia w pracy coacha - ćwiczenia praktyczne

  • Pytanie – główne narzędzie w pracy coacha
  • Model pracy coachingowej – GROW
  • Bank pytań. Poszerzanie perspektywy klienta
  • Zadania w pracy coachingowej
  • Udzielanie informacji zwrotnych w procesie coachingowym

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE -> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

PROWADZĄCY:

AGNIESZKA BEDNARSKA

Interim HR Manager Grupy HR Masters. Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w HR. Wspiera klientów w budowaniu skutecznej polityki personalnej i organizacji struktur modelu HRBP
w polskich firmach.

Psycholog i praktyk biznesu. Specjalizuje się we wdrożeniach modelu i standardów pracy HR Business Partnerów w polskich firmach. Opracowuje strategie HR, ocenia ryzyko personalne i przeprowadza projekty zmian skupiając się na rozwoju pracowników.

Wdraża programy talentowe i modele kompetencyjne. Wprowadza kompleksowe rozwiązania dla klientów firmy, optymalizuje procesy HR. Rozwija kompetencje kadry kierowniczej w zakresie budowania efektywności menedżerskiej.

Executive coach ACC ICF, wierzy w moc sprawczą coachingu i wysoką efektywność metody w pracy na zasobach.
Regularnie odbywa sesje coachingowe z klientami firmy.

Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia HR Business Partner, współautor 3-poziomowego programu certyfikacji zawodu
HR Business Partnera w Polsce. Współpracuje z uczelniami wyższymi na studiach podyplomowych na kierunkach HR. Organizator wydarzeń branżowych śląskiego oddziału PS HRBP.